Producenci

Włoskie sery z oznaczeniem D.O.P. Czy warto je wybrać?

Niekiedy pewne wyroby spożywcze, które wytwarzane są wyłącznie w danym regionie, zyskują międzynarodową sławę. Znaczna część takich produktów swoje miejsce pochodzenia ma we Włoszech – zaliczają się do tego między innymi rozmaite wina, oliwy, a także słynne gatunki sera, na których się skupimy. To dlatego też oznaczenia D.O.P. tak często znajdują się właśnie na włoskich produktach. 

Ochrona certyfikatem ma przede wszystkim na celu wskazać oryginalność danego sera i łatwą możliwość odróżnienia go od podróbki. To także forma wsparcia twórców prawdziwych, unikatowych wyrobów, dzięki czemu będą mogli czerpać z nich zysk i kontynuować swoją pracę. 

Powody, dla których warto stawiać na sery z oznaczeniem D.O.P. 

Wszyscy doskonale wiemy, dlaczego sery podbiły serca osób na całym świecie. Różnorodność ich gatunków oraz smaku, a także wiążące się z tym stosunkowo wysokie ceny doprowadziły rynek do tworzenia wielu alternatywnych wersji tych cennych wyborów. Wprawdzie jednak podróbki nigdy nie oddadzą w pełni aromatu oryginałów, co z pewnością wyczują najlepsi znawcy w tej dziedzinie. 

To właśnie po włoskich serach możemy spodziewać się prawdziwej głębi smaku, wykonanego z oryginalnych, włoskich receptur, a także idącej za tym wysokiej jakości. To także wyjątkowy, niespotykany smak, wywodzący się prosto z deklarowanego na etykiecie regionu, któremu nie są w stanie dorównać żadne fałszywki.  

To także gwarancja dobrej jakości składników. Producenci serów zazwyczaj wykorzystują własne składniki, na przykład mleko – niezbędna część przepisu. To także praktykowane od wielu lat metody hodowli zwierząt, naturalne walory regionu, a także wpływ innych czynników, które według znawców są zbyt wyczuwalne w smaku, a przez to też nie do zastąpienia. Tak więc aby unikać podróbek, wystarczy doszukać się tego jednego, specjalnego oznaczenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl