Producenci

Jak przygotować deskę serów?

Wyszukana, wykwintna i niebanalna – taka z pewnością jest ta przekąska. Sprawdzi się na wiele różnych okazji, co może potwierdzić jej obecność na większych uroczystościach, takich jak wesela czy firmowe integracje integracyjne, a także luźne spotkania ze znajomymi. A wszystko to dlatego, że deska serów jest elegancka, prosta do przyrządzenia, a przy tym zwyczajnie przepyszna! 

Zacznijmy od odpowiedniego naczynia. Najbardziej standardowa wykonana będzie z drewna, jednak może być także z kamienia, ceramiki, szkła czy porcelany. Wprawdzie nie musi być nawet deską – posłużyć może równie dobrze talerz. Kształt również nie ma tutaj znaczenia – w grę wchodzą zarówno obłe kształty, jak i kanciaste figury. Może mieć idealnie gładką powierzchnię, jak i być wyposażona w specjalne rowki, które zapobiegną spadaniu z niej najmniejszych okruszków i inicjowania bałaganu.

Przejdźmy do rzeczy – co powinno się na niej znaleźć?

Idealny zestaw wymaga zastosowania odpowiedniej kompozycji. Aby wydobyć z niej to, co najlepsze, warto zastosować się do kilku zasad składania kompletnej deski serów. Tym samym należy nieco odejść od standardowych opcji i zaserwować kilka odmiennych rodzajów tego produktu. Sprawę ułatwić można kwestią twardości i podać opcje miękkie, półtwarde i twarde. W tym samym kontekście można odnieść się do ich dojrzałości i zastosować krótko, długo lub też niedojrzewające. 

Kostki intensywnego parmezanu czy Cheddara zawsze będą mile widziane. Dla wyrównania smaku – kozi, którego kremowa konsystencja wręcz rozpływa się w ustach. Znaleźć się tu mogą również opcje pleśniowe, jak na przykład popularny Camembert, Brie czy Lazur. Miejsca na desce serów zawsze powinno wystarczyć również i dla powszechnie lubianej Goudy.

Sery swoją drogą, ale czy coś jeszcze? 

Wybór spośród tych produktów to sama w sobie prawdziwa uczta dla podniebienia, jednak można ją jeszcze nieco urozmaicić. Owoce, na przykład winogrona czy gruszki, kolorowe oliwki, rozmaite sosy czy konfitury zdecydowanie podkreślą ich wyrafinowany aromat. Dzięki temu stworzymy szeroką gamę smaków naszej deski serów i będzie można także spożyć je zarówno na słodko, jak i na słono.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl